sneakers blog

15 blogów o sneakersach, które musisz śledzić!

O sneakersach można pisać godzinami. Nowe kolekcje, wzory, zastosowane technologie i zaskakujące designy to idealne tematy do długich wywodów. Podpowiadamy, które zagraniczne blogi na ich temat warto czytać i obserwować na bieżąco.

CounterKicks.com

Nikt nie przedstawi czytelnikom świata sneakersów z perspektywy samego środka tej branży. Znajdziemy tu wywiady z najbardziej znanymi osobistościami tworzącymi sneakersy oraz rozmowy z twórcami najlepiej sprzedających się modeli. CounterKicks posiada własne kontakty ze wszystkimi godnymi uwagi osobami „siedzącymi” w sneakersach.

TheShoeGame.com

Jest to jeden z pierwszych blogów o sneakersach w sieci. Autorami bloga są Gerard „G-Roc” Smith oraz jego dziennikarski zespół, który rozdaje bieżące informacje na temat butów sportowych w Atlancie już od roku 2006. Od tego czasu GTS zbudował swoje grono lojalnych fanów, dla których blog jest integralną częścią ich życia. Blog ma bardzo gościnny charakter, prezentuje najnowsze objawienia na rynku, śledzi obuwie noszone przez gwiazdy oraz raportuje warte uwagi wyprzedaże.

Modern-Notoriety.com

Sneakerheadzi nie lubią ich zbyt skomplikowanych treści. Teksty o sneakersach muszą być łatwe do przeczytania i opowiadać o historiach, które się liczą. Tak właśnie prowadzony jest blog Modern-Notoriety. Witryna prowadzi listę każdego wydania butów Jordan, jest przejrzysta i nieskomplikowana i nie zalewa czytelników niepotrzebnymi informacjami. Blog jeszcze nie ma żywiołowej ilości swoich zwolenników, lecz jej profil na Instagramie jest również wiarygodnym źródłem dla fanów sneakersów, którzy chcą uzyskać natychmiastowe i rzetelne wiadomości.

JordansDaily.com

Nie ma nic złego w pisaniu na okrągło o Air Jordanach. Właśnie to wielu czytelników chce zobaczyć na blogach. Nikt nie robi tego częściej niż Jordans Daily. Air Jordany to wszystko, co ta witryna oferuje. Ten blog należący do Yu-Ming Wu codziennie nawiązuje do Jordanów, ale także całego stylu życia, jaki prowadzą osoby noszące te buty. Czytelnik może odnaleźć tu rzetelne daty wydania nowych modeli, niepublikowane wcześniej wersje sneakersów oraz prezentacje odzieży i wydarzeń związanych z marką Jordan.

HighSnobiety.com

HighSnobiety stara się wyraźnie zaznaczyć linię oddzielającą męski styl i sneakersy. Blog jest autorytetem dla obu tematów i może być zaufanym źródłem wiedzy o sneakersach, zarówno tych sportowych i modnych, designerskich. HighSnobiety obok ciekawych i inspiujących artykułów oraz informacji oferuje czytelnikom wysokiej jakości obrazy i zdjęcia prezentujące sneakersy będące niemalże dziełami sztuki.

KicksonFire.com

Blogi o sneakersach nie zawsze przestrzegają zasad utartych przez stare media i Kicks on Fire jest tego dobrym przykładem. Ta strona internetowa jest najbardziej zauważalna dzięki posiadaniu całej masy wpisów na Twitterze. Zawartość KOF nie różni się zbytnio od innych stron o podobnej tematyce. Blog publikuje posty o produktach i zestawienia modeli o wspólnych cechach, ale także odważył się na podkreślenie grupy kobiet będących sneakerheadami. Najbardziej imponujące są liczby followersów tego bloga: ponad 467K na Twitterze i ponad 700k zwolenników na portalu Instagram. To musi być znak, że warto ich śledzić!

SneakerWatch.com

Strona prowadzona przez DJ Vlada, który ma bezpośredni dostęp do gwiazd, z którymi inne blogi o sneakersach nie mają możliwości porozmawiać. To sprawia, że filmy video, z których blog jest znany, są jednymi z najbardziej zabawnych filmów w Internecie. Witryna nie jest znana ze swojej treści redakcyjnych, lecz z filmów, które nadają jej blasku. Vlad jest w stanie uzyskać od gwiazd i raperów dzikie wyznania i informacje!

KixandtheCity.com

Kix and the City jest jednym z niewielu blogów, które specjalizują się w tym, jakie sneakersy są istotne na rynku właśnie w tej chwili. Prowadzony przez Rich „MaZe” Lopeza blog jest nieustannym show jednej osoby i to dosłownie. Oprócz codziennej treści redakcyjnej, dotyczącej najnowszych premier sneakersów, można odnaleźć tu filmy z butami czy osobiste wywiady z najlepszymi projektantami sneakersów na świecie.

KicksDeals.com

Każdy z nas lubi dobre okazje do kupna sneakersów. KicksDeals blog jest jak detektyw z wyczulonym nosem do wyszukiwania sneakersów w ramach odsprzedaży i wyprzedaży. Witryna wciąż przypomina czytelnikom, że mogą nabyć buty, o których śnią po nocach. KicksDeals nie tylko powiadamiają czytelników gdzie kupić wymarzone buty, ale także gdzie znajdą wyprzedaże online i gdzie dane modele są nadal dostępne. Witryna zaczęła także tworzyć listy własnych klasycznych modeli butów, które trzeba mieć. Mówiąc wprost – nie zaszkodzi sprawdzić tego bloga!

Complex.com/Sneakers

Complex Sneakers nieustannie umacniają swoją pozycję jednego z najlepszych blogów sneakersowych w Internecie. To wszystko dzięki różnorodności funkcji, które wypełniają kolumny tego bloga. Wraz z zapewnianiem wszystkich niezbędnych informacji o wszystkim, co związane ze sneakersami.

Hypebeast.com

Dla wielu osób na świecie fascynacja sneakersami w Internecie zaczęła się od bloga Hypebeast. Witryna stworzyła kompleksowe ujęcie tematu, łącząc sneakersy ze stylem życia. Hypebeast wciąż jest tak samo silny jak zawsze i nadal jest podzielony swą zawartością pomiędzy sneakersy i styl życia, który decyduje o ich wyborze. Czytelnicy Hypebeast dowiedzą się wszystkiego o najnowszych Air Jordanach, ale również zapoznają się z limitowanymi modelami New Balance, Adidasami dla biegaczy czy butami sportowymi od ASICS. Blog jest również znany ze swoich oryginalnych fotografii i wyłącznej współpracy z artystami i fotografami modowymi.

SneakerFreaker.com

Wraz z rozwojem blogów o sneakersach, nastąpił odwrót od konwencjonalnej zawartości tekstów. Sneaker Freaker zajmuje miejsce pomiędzy, oferując wiele oryginalnych fotografii, wersje artykułów gotowych do druku, oraz premierowe fotografie takich sneakersów jak te stworzone przez Ronniego Fiega. Sneaker Freaker ze swoją siedzibą w Australii oferuje inny punkt widzenia od przeciętnej amerykańskiej strony o butach sportowych. Simon Wood, znany jako Woody, redaktor naczelny, daje swojej stronie wiarygodność. Na stronie internetowej po prostu nie grać do szumu, ale ma tendencję do pisania o trampkach w świeży sposób, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach, kiedy większość blogów jedynie przeredagowuje teksty, które były już publikowane.

NiceKicks.com

W połowie sklep ze sneakersami, a w połowie wartościowy blog. Nice Kicks jest jednym z pionierów współczesnych blogów o sneakersach. Położenie witryny w Austin w Teksasie miało zapewnić ucieczkę od opisywania sceny nowojorskiej czy tej z L. A., ale to nie sprawiło, że blog nie ma dostępu do zawodników NBA, czego nie mają inne strony. Duży ciężar treści jest kładziony na celebrytów, ale Nice Kicks tworzy także kolaborację między sneakersami i przekracza granicę między blogiem i sklepem on-line.

SoleCollector.com

Fora internetowe mają dziwne miejsce w kulturze sneakerheadów. Podczas gdy reszta świata całkowicie przesunęła się do portali społecznościowych, fora sneakersowe pozostają nadal silne i prężne. Sole Collector jest w dużej części forum, ale oferuje także publikacje drukowane. Strona jest zlokalizowana w Portland. Sole Collector wykorzystuje swoją bliskość do siedziby Nike i Adidas i czerpie z tego ogromne korzyści. Nie jest rzadkością ujrzenie tutaj wywiadów z topowymi projektantami Nike. Na stronie znajdziemy również dużo kolaboracji sneakersowych, co według niektórych przynosi modele i ich wersje lepsze od oryginalnych, np. pod względem kolorystycznym. U podstaw Sole Collector stoi człowiek, który wychował się w latach 90. i kocha koszykówkę. Ta miłość oraz przeżyte emocje i wspomnienia przekazywane są czytelnikom bloga.

SneakerNews.com

Sneaker News to obecnie niemal najlepszy blog o butach sportowych. Strona posiada nie tylko oryginalne zdjęcia, świetne opisy zdarzeń powiązanych ze sneakersami i zachowaną terminowość, ale również ma ogromne zaplecze w social media. Obecnie witrynę na Instagramie śledzi tuż ponad 5.2M zwolenników, a to tylko jeden z wielu atutów witryny. SneakerNews podkreśla posiadane informacje o jeszcze nieogłoszonych kolaboracjach i dostęp do próbek modeli dotąd niepublikowanych. Ten rodzaj informacji tłumaczy dlaczego SneakerNews jest obecnym mistrzem blogów o sneakersach. Podczas gdy wiele z jego konkurentów wciąż ściga się o informacje z drugiej ręki, SneakerNews dostaje je prosto od źródła. Właśnie dlatego są naszym numerem jeden!

blog Sneakers

Related Posts