nike-w-air-hurache-run-ultra-se

Biegowe nowości Nike Huarache

Sprawdź, jakie Nike Huarache do treningu biegowego możesz aktualnie dostać.

Buty Nike Huarache, inspirowane butami do narciarstwa wodnego były pierwotnie uniwersalnym modelem treningowym o wszechstronnych zdolnościach. Mające swoją premierę w 1991 roku sneakersy zawdzięczamy projektantowi Tinkerowi Hatfieldowi.  Były to jedne z najwcześniejszych butów marki Nike, które zostały świadomie sprowadzone do niezbędnego minimum. Hatfield dążył do stworzenia butów, które mogłyby spocząć na laurach własnej technologii, toteż Huarache nie doczekały się pierwotnie dużej i widocznej kampanii reklamowej. Taki zabieg jednak postawił ten model w chwilowym niebezpieczeństwie. Legenda głosi, że marka Nike była w pewnym momencie zmęczona utrzymywaniem modelu na rynku, lecz zbawienna okazała się decyzja o ofiarowaniu butów Nike Huarache do testowania przez biegaczy biorących udział w nowojorskim maratonie we wczesnych latach 90-tych. Buty spełniły oczekiwania zawodników, co dało im bezwzględne, zielone światło, także w kategoriach sprzedaży. Od tego momentu sneakersy inspirowane narciarstwem wodnym nie mogą zostać zatrzymane, a marka Nike co sezon prezentuje kolejne ich odsłony. Ich popularność sprawiła, że buty te niemal natychmiast wyskoczyły z kategorii butów do biegania i stały się po prostu ulubieńcami mody ulicznej i wszechstronnych sportowców. Model Nike Huarache przyczynił się do wzmocnienia pozycji marki Nike wśród producentów obuwia sportowego. Autorski pomysł Hatfielda był wówczas najlżejszym butem biegowym i pierwszym ze stajni Nike, który nie posiadał na swojej cholewce charakterystycznej łyżwy. Producenci postawili na zawarte wewnątrz buta technologie i pozwolili im samym się obronić. Technologia ta opierała się między innymi na materiale łączącym lycrę z neoprenem.

Obecnie marka Nike niejako wróciła do źródeł i pielęgnuje to, że Nike Huarache zostały stworzone do biegania. Dlatego też najnowsza kolekcja obfituje w modele z dopiskiem „RUN”. Oto wybrane dwa, które warto zaprosić do swojej garderoby.

NIKE AIR HUARACHE ULTRA SE

To zupełnie nowa odsłona Huarache. Cholewka została wykonana z miękkiego materiału przypominającego grubą skarpetkę, która gwarantuje dobre dopasowanie i komfort noszenia na każdym kroku. Co więcej, materiałowa cholewka wspiera stopę podczas ruchu i harmonijnie z nią współpracuje. Sneakersy te posiadają podeszwę wykonaną z pianki o niewielkiej gramaturze, co sprawia, że są one praktycznie niewyczuwalne na stopach. Air-Sole to skryty w nich system amortyzacji gwarantujące wygodny i bezpieczny bieg, pozbawiony niebezpiecznych dla stawów skokowych i kolan wstrząsów. Ciekawa budowa podeszwy zewnętrznej o strukturze przypominającej wafelek dobrze współpracuje z podłożem i zapewnia przyczepność. Dodatkowe nacięcia pod jej przednią strefą dodaje tym Huarachom dodatkowej giętkości. Na uwagę zasługuje także odkrywcza i radosna kolorystyka tych Huarachy. Musztardowa żółć została połączona z pastelowym, wesołym różem oraz czarnym panelem stanowiącym kontrast. Nam się bardzo podoba!

nike-w-air-hurache-run-ultra-se

NIKE AIR HUARACHE RUN SE

Te buty są wariacją Nike Huarache dużo bliższą do biegowego pierwowzoru z 1991 roku. Posiadają cholewkę będącą połączeniem skóry naturalnej i neoprenu. W miejscach najbardziej narażonych na uderzenia wykorzystano skórę, zaś w elementach cholewki odpowiadających za elastyczność i dopasowanie zastosowano neopren. Podeszwa skrywa w sobie piankę o nazwie Phylon, która od lat zadziwia lekkością i zdolnością redukcji wstrząsów powstałych przy uderzeniu stopy o podłoże. Przednia część tych sneakersów może zaś pochwalić się poduszkami powietrznymi dobrze wspierającymi część palców stopy, które pierwsze mają kontakt z podłożem w trakcie biegu. Słynny dla modelu Huarache pasek okalający piętę pozostał na swoim miejscu i stanowi dodatkowe wsparcie i stabilizację dla nogi. W efekcie otrzymujemy doskonały but do biegania, który jest również ciekawym połączeniem kolorystycznym. Biała cholewka i nakrapiany zapiętnik doskonale się razem prezentują!

air-huarache-run-se

Po oba opisane modele Nike Huarache ruszajcie odwiedzić sneakers sklep.

Related Posts