nike janoski

Jak dbać o sneakersy jesienią?

Jesień tuż tuż! Powoli musimy żegnać się z gorącymi temperaturami i promieniami słonecznymi na twarzy. Sneakersy jednak zostają z nami i zamierzamy o nie dbać!

Sneakersy to jedne z najlepszych butów na jesień, zarówno pod względem wygody jak i wyglądu, dlatego nie ma powodów do zmartwień, że lato umyka na naszych oczach! Aby jednak służyły nam niezmiennie aż do pierwszego dnia zimy należy o nie sumiennie dbać. Podpowiadamy, jak dbać o sneakersy jesienią. Bądźcie gotowi!

Sneakerhead mądry przed szkodą

To długie i skomplikowane słowo na „i” to impregnacja! Oznacza ona zabezpieczenie buta niewidoczną warstwą ochronną przed brudem z otoczenia. To naprawdę działa i uchroni nas od późniejszego szorowania butów gąbką lub szczotką. Należy zatem zaopatrzyć się w impregnat dobrej marki, który jest dedykowany materiałowi, z jakiego uszyto nasze jesienne sneakersy.

Bój się jak diabeł wody

Żaden but oprócz kalosza nie poczuje się w kałużach, jak ryba w wodzie. Owszem, sneakersy są zwykle butami do zadań specjalnych i nie ma przed nimi rzeczy niemożliwych, jednak nie pozwól aby doszło do całkowitego zamoczenia zamszu, z którego uszyto Twoje New Balance, czy siateczki na najnowszych Nike Air Max. Każde przemoczenie buta z pewnością wpłynie na jego wygląd, zatem stawiaj duże kroki i hop przez kałuże!

Powiedz błotu nie!

Błoto jesienią? Właściwie nieuniknione! Dlatego nie ma sposobu, aby nie powrócić z jesiennego spaceru z warstwą błota pod podeszwą. Przesuszony piach może zaszkodzić elastyczności i wyglądowi Twojej podeszwy, zatem po każdym spacerze pamiętaj o dokładnym otrzepaniu butów i usunięciu błota spomiędzy rowków i wyżłobień w Twoich butach Reebok czy Asics. Zajmie to niewiele czasu, a z pewnością zaprocentuje i wydłuży żywot sneakersów. Pozbawiony błota but, to szczęśliwy but! 🙂

nike janoski

Related Posts