adidas

Jak rozpoznać oryginalne buty od Adidasa

Marka Adidas jest znana na całym świecie z wysokiej jakości swoich produktów. Ich jakość sprawia, że cena czasem nie jest osiągalna dla każdego, a to napędza produkcję i rynek fałszywych sneakersów. Sprawdź, czy nie stałeś się ofiarą podróbki.

Rynek podrobionych butów Adidas jest bardzo duży. Fałszywe buty, podobne do tych od Adidasa, mają znacznie niższą jakość niż te oryginalne. Pomimo, że mogą wydawać się nam na początku takie same, to nieco bliższe i uważniejsze spojrzenie pokaże różnice między prawdziwymi i fałszywymi butami Adidas. Jako rzetelni konsumenci i sneakerheadzi musimy zdawać sobie sprawę z różnic pomiędzy oryginalnymi i podrabianymi sneakersami. W tym artykule pokażemy Wam, jak sprawdzić, czy buty Adidas, które posiadacie są fałszywe.

Oznakowanie pięty

Znacznik marki umieszczany na pięcie ma zbliżony do trójkątnego kształt. Materiał ze znacznikiem jest wszywany w górnej części i znajduje się w miejscu, gdzie skórzana cholewka jest zszyta z drugą warstwą skórzaną. Znacznik musi znajdować się idealnie na pięcie buta i wychodzić powyżej standardowej krawędzi cholewki. Jest to najbardziej popularny sposób na zauważenie różnicy pomiędzy prawdziwymi i fałszywymi butami Adidas. Jeśli trzymasz buty Adidas, które mają oznakowanie pięty jedynie naszyte na tyle, to jest to na pewno podróbka. Marka Adidas zaprzestała umieszczania znacznika pięty w ten sposób, w swoich butach, w latach 2004 – 2005. Pamiętaj zatem, że kształt tylnej powierzchni będzie różna w butach oryginalnych i podrobionych. Te oryginalne buty Adidas są nieco wyższe z tyłu, od tych podrabianych. Różnica jest łatwa do zauważenie, kiedy przyłożysz jeden but do drugiego.

Sznurowadła

Większość modeli obuwia Adidas jest zapakowana pierwotnie z parą nowych sznurówek. Tak więc jeśli kupujesz nową parę butów Adidas to najlepiej od razu spojrzeć na to, czy w pudełku znajdują się starannie zapakowane pary zapasowych sznurówek. Jeśli dodatkowe sznurowadła są w pudełku, lecz nie są zapakowane, lecz po prostu luźno wrzucone, to znak, że posiadasz fałszywą parę sneakersów Adidas. Prawdziwe buty Adidas wyposażone są w starannie zapakowane, dodatkowe sznurowadła, które są szczelnie zwinięte i opakowane w plastikowe opakowanie. Z racji tego, że nie wszystkie modele Adidas są wyposażone w dodatkową parę sznurówek, najlepiej przed zakupem sprawdzić w Internecie informacje na temat danego modelu, który masz zamiar kupić. Powinniśmy się szybko dowiedzieć czy do wybranych przez nas butów producent dodaje dodatkową parę sznurowadeł czy też nie.

Oczka sznurowadeł

Oczka na sznurowadła w butach marki Adidas nigdy nie są wykonywane z metalu, za wyjątkiem kilku naprawdę starych modelów, które nie są już w produkcji. Pamiętaj zatem – buty Adidas nie mają metalowych oczek! Tak więc jeśli trzymasz parę nowego modelu butów Adidas, która ma metalowe dziurki na sznurówki, to możesz mieć pewność, że jest ona fałszywa.

Ściegi buta i połysk

Tak jak już wspominaliśmy, firma Adidas jest znana z wysokiej jakości produktów i bardzo starannego ich wykonania. Dzięki temu  buty tej marki są nieskazitelnie uszyte i charakteryzują się niezwykle równymi ściegami. Jeśli Twoje buty Adidas mają nierówne szwy, takie, które wyglądają na niewykończone, lub takie, które kończą się luźno puszczoną nitką – zostałeś nabity w butelkę. Dodatkowo warto przy okazji sprawdzić połysk skóry, z jakiej wykonane są nasze buty. Zazwyczaj skóra fałszywych Adidasów jest znacznie jaśniejsza od tej na oryginalnej parze sneakersów.

Numer seryjny

Numer seryjny butów Adidas jest czymś, co można bez problemu odnaleźć. Znaczniki znajdują się zawsze na etykiecie języka, umieszczonej wewnątrz butów. Prawdziwe buty Adidas będą posiadały dwa różne numery seryjne, osobne zarówno dla prawego jak i lewego buta. Fałszywe sneakersy, udające markę Adidas mają zawsze ten sam numer seryjny na etykiecie języka w obu butach. Należy również upewnić się, że numery umieszczone na etykiecie języka pasują do numeru seryjnego wydrukowanego na opakowaniu.

Logo

Prawdziwa logo marki Adidas nigdy nie jest w formie naklejki. Prawdziwe logo Adidas jest przyszyte lub wytłoczone na podeszwie lub języku sneakersa. Dobrze przyjrzyj się znaczkowi, który jest na Twoich butach. Lupa w dłoń!

Z taką porcją informacji będziesz doskonale wiedzieć, jak rozróżnić oryginalne Adidasy od tych butów, które jedynie próbują nimi być. Pamiętaj o tych wskazówkach przy najbliższej okazji, kiedy tylko zdecydujesz się na zakup kolejnej pary Adidas Superstar czy Adidas ZX Flux. Aby mieć pewność, że nabędziesz oryginalne buty i nie zostaniesz oszukany, rób zakupy w zaufanych i sprawdzonych sklepach ze sneakersami, takich jak na przykład sneakers sklep.

adidas

Related Posts