kanye west adidas

Czy Kanye West to nowy Stan Smith marki Adidas?

Pamiętacie kolejki do sklepów ze sneakersami, gdy tylko premierę miał model butów zaprojektowany przez Kanyego Westa? Być może już niebawem odejdą w zapomnienie, a buty sygnowane nazwiskiem słynnego producenta i wokalisty zagoszczą na stałe na sklepowych półkach.

Obiecanki-cacanki? Wcale nie!

Kanye West pewnego razu obiecał: „Każdy, kto będzie chciał kupić buty Yeezys, dostanie je.” Wygląda na to, że jego oświadczenie nie było gołosłowne. Marka Adidas ogłosiła bowiem niedawno, że planuje mieć długoterminową relację z artystą Kanye Westem i zamierza uruchomić stałą linię produktów „Adidas + Kanye West” pod nazwą Yeezy. Kolekcja będzie zawierała obuwie, odzież i akcesoria dla obu płci, a także dla profesjonalnych sportowców, jak i osób noszących casualowy i sportowy styl na co dzień. Kolekcja ma posiadać własne sklepy, które będą służyć jako odrębne miejsca do nabycia kolekcji Yeezy. Jak twierdzi marka Adidas, Yeezy zmienią przyszłość nie tylko marki Adidas, ale i obuwia sportowego, jakie znamy dzisiaj.

Świetny początek współpracy

Gdy Kanye West i Adidas rozpoczęli współpracę w lutym 2015 roku podczas New York Fashion Week i Weekendu All-Star, szybko stało się jasne, że ich współpraca to ogromny sukces. Szum, jaki został wywołany wokół pierwszych sneakersów ich wspólnego projektu – model Adidas Yeezy 750 przerósł oczekiwania producenta, a same buty były prawie nie do zdobycia. W porozumieniu z Kanye, firma wykonała tylko 9 tysięcy par tego modelu. Każde kolejne dziecko Kanye Westa i Adidasa poruszyły takie same tłumy i zostały przyjęte z podobnymi fanfarami, więc marka Adidas szybko podjęła decyzję o zainwestowaniu w twarz słynnego rapera na dłużej.

To, co sprawia, że ta zapowiedź Adidasa jest tak ważna, to to, że marka jest gotowa do łamania konwencji tradycyjnego przemysłu obuwniczego. Jako jedna z niewielu firm obuwniczych dąży do wprowadzenia i połączenia wydajności dla sportowców i designu, który sprawdzi się na ulicach miast.

kanye west adidas

Related Posts