kolekcja sneakersów

Największa kolekcja sneakersów na świecie

Poznajcie Jordy’ego Gellera. Jordy jest ogromnym miłośnikiem sneakersów, jakich wielu, z tą różnicą, że jego domowa kolekcja butów liczy… około 2500 par!

Jordy Geller pochodzi z USA, a dokładniej mieszka w Las Vegas, w stanie Nevada. Jego kolekcja butów Nike weszła do księgi Guinessa dnia 17 maja 2012 roku i została okrzyknięta największą kolekcją sneakersów.

Największy zbiór Nike w historii

Po latach kolekcjonowania butów w ich oryginalnych pudełkach Jordy postanowił wyprzedać swoją kolekcję. Najpierw jednak, aby rozsławić swoje osiągnięcie, otworzył własną wystawę, nazwaną „Shoe-Zeum”, z tego względu, że posiada on w swojej kolekcji najbardziej obszerny zbiór butów marki Nike na świecie. Wszystkie buty są nowe i właściwie nienoszone, a ich wartość szacuje się na ponad milion dolarów. Jordy postanowił po 14 latach zbierania wystawić swoją niesamowitą kolekcję na portalu eBay. Właściciel sneakersów ma nadzieję uzyskać $ 1 milion dolarów zysku z ich sprzedaży. Do tej pory już kilkakrotnie odrzucił wiele ofert bezwarunkowego wykupienia całej kolekcji, ponieważ oferowane stawki plasowały się poniżej miliona dolarów. Niemniej jego sprzedaż na stronie ebay jest oficjalnie największą sprzedażą tego rodzaju w Internecie. Kolekcja Jordy’ego prezentuje doskonale upływ czasu i zmiany w modelach i wersjach butów Nike, od ich początków aż po dzień dzisiejszy. Znajdziemy tu również buty z podziałem tematycznym oraz pary wyprodukowane jednorazowo, w limitowanych edycjach. Perełką kolekcji jest również kultowa para butów Air Jordan, prezentująca pierwotny projekt, zatwierdzony osobiście przez legendę koszykówki Michaela Jordana.

Wierny marce na zawsze

Sam Jordy wspomina, że jego miłość do adidasów pochodzi od ojca, który niegdyś biegał w maratonach i zabierał swego syna do sklepów ze sneakersami, gdzie uczył go wszystkiego o butach Nike. Pomimo umieszczenia swej kolekcji na aukcjach internetowych, Geller prawdopodobnie pozostanie wierny marce Nike i nie zmieni obiektu swojego pożądania. Niezmiennie twierdzi, że marka Nike zawsze była idealna dla niego i nie widzi powodu, by ubrać buty Adidas (chyba, że zostałby zmuszony do wyboru pomiędzy parą butów Adidas, a Reebok). Na pytanie, jak czuje się sprzedając swoją ukochaną kolekcję, Jordy powiedział, że zatrzyma kilka ulubionych par dla siebie, jako przypomnienie swojego osiągnięcia. Ma on w swoim zbiorze kilka par butów, które ma zamiar zachować z powodów sentymentalnych. Jest to między innymi para Steve Prefontaine oraz para Game-Worn Air Jordan 1. Te zachowa dla siebie na 100%.

Related Posts