reebok-instapump

Świat sneakersów – systemy zapinania

Standardowe sneakersy trzymają się na naszych nogach głównie za sprawą kształtu cholewki i wspierającego ją sznurowania. Nie oznacza to jednak, że tylko sznurówki zbierają całego buta do kupy. Sprawdźmy, jakie inne systemy spinające możemy spotkać pośród butów sneakers.

Rzepy

Występują pojedynczo, jako dodatek do sznurowadeł lub w towarzystwie – wówczas zazwyczaj zobaczymy buta z trzema rzepami w rzędzie. Choć wielu osobom mogą kojarzyć się z bucikami dla dzieci, które jeszcze nie nabyły umiejętności zawiązywania sznurówek, nam kojarzą się jedynie z oldskulowym stylem. Wygodny i sprawny system zapinania butów. Minusem rzepów jest jedynie to, że z czasem mogą się wyginać i tracić swoje właściwości przyczepne.

puma

Pompka

System znany między innymi z model Reebok Instapump. Nie odnajdziemy tu ani sznurowadeł ani też rzepów czy innych systemów łączenia, poza gotową formą buta wykonaną z elastycznych materiałów sztucznych. Wsuwamy sneakersy na stopę zupełnie jak skarpetkę, a następnie magicznym przyciskiem umieszczonym na języku dopasowujemy go do jej kształtu tak, jak lubimy, aby poczuć się w pełni komfortowo.

reebok-instapump

Gumki

System cienkich i elastycznych gumek zamiast standardowych sznurowadeł? Taki patent doskonale sprawdza się w przypadku butów sportowych do zadań specjalnych, które mają trzymać się stopy niezmiennie przez cały, nawet najdłuższy trening. Skrupulatnie przeplecione gumeczki tworzą konstrukcję, która gwarantuje stałą pozycję but, bez najmniejszych przesunięć.

nike-air-max

Related Posts