ultra-boost

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Ultra Boost

Z pewnością znany Ci jest model butów Adidas Ultra Boost. Często mówi się o nim jako o jednym z najlepszych z całej oferty sportowej marki. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą?

Zaprezentowany w lutym 2015 roku model Adidas Ultra Boost został nazwany przez samego producenta „najlepszym butem biegowym wszechczasów”.

Doskonała technologia

Sneakersy te dzięki dobremu marketingowi i swojej nowoczesności miały ogromny wpływ na pozycję marki na tle innych, konkurencyjnych i znacznie podniósł status Adidasa. Model Ultra Boost był odświeżoną i ulepszoną wersją poprzedniego modelu butów biegowych marki z roku 2013 – Adidas Boost. Można śmiało stwierdzić, że żaden model butów przed Adidas Ultra Boost nie stał się jednocześnie elementem stylu życia. Ultra Boost wyróżniały się swoją budową, która jest na naprawdę innym poziomie. Rozciągająca się w 4 strony cholewka wykonana z materiału Primeknit pozwala stopom oddychać i zapewnia im maksymalną swobodę ruchów oraz wygodną stabilizację. Co więcej cholewka adaptuje się do kształtu nogi, zatem każdy model Ultra Boost szybko staje się spersonalizowanym egzemplarzem, dedykowanym tylko swojemu właścicielowi. Nazwa Boost odnosi się jednak bezpośrednio do podeszwy środkowej, w której zamkniętych zostało 3000 kapsułek energii. Jest to aż o 20 procent więcej niż w jakimkolwiek innym bucie biegowym dotychczas stworzonym. To jednak nie koniec niezwykłych innowacji tego modelu. Niesamowity, nowy system marki o nazwie TORSION został osadzony w bazie buta. Wspiera on stopę podczas wszelakich ruchów skrętnych, dzięki systemowi specjalnych rowków. Ultra Boost to także nowa konstrukcja pięty, która dostosowuje się do ścięgien Achillesa i ich naturalnych ruchów. To sprawia, że ryzyko kontuzji jest zniwelowane niemal do minimum.

Nowe odsłony

Od momentu premiery w lutym 2015 roku, model Ultra Boost został zaktualizowany niejednokrotnie i wyposażony w kilka dodatkowych ulepszeń, głównie w zakresie materiału cholewki. Pierwsza wersja nie miała bowiem cholewki wykonanej w całości z tkaniny Primeknit. Ta cecha zmieniła wersję 2,0 w aktualną odsłonę 3,0. Wersja, która będzie mieć swą premierę w 2017 roku będzie także wyposażona w przewiewną cholewkę prześwitujące. Marka Adidas uczy się na modelu Ultra Boost powściągliwości i oferuje ten model w nieprzekombinowanych wersjach oraz prostych kolorach, z wyjątkiem niektórych odsłon będących wynikiem kolaboracji. Plusem jest również to, że model ten jest dość łatwy do zdobycia (poza edycjami specjalnymi, które wyprzedawały się na pniu i są obecnie na liście świętych Graali wielu sneakerheadów).

Ultra Zwiększ popularność nie zmniejszy się w najbliższym czasie, a 2017 będzie kolejnym rokiem zderzak wersjach jakościowych.

ultra-boost

Related Posts