air force

Zatrzymajmy kolor na sneakersach

Niestety bywa i tak, że nasze sneakersy stają się z czasem pożółkłe lub odbarwione. To wszystko zależy od materiału i tkaniny, z którego zostały wykonane. Jednakże istnieje kilka wskazówek, które nieco pomogą temu zapobiec.

W wielu przypadkach białe sneakersy żółkną ze względu na brak powietrza i przetrzymywanie ich w nieprzewiewnych miejscach. Starsze opakowania na sneakersy nie posiadały bowiem dziurek ani otworów, co zmieniło się już w obecnych czasach. W rezultacie nasze buty niejednokrotnie rozpadały się, a skóra, z której zostały uszyte ulegała pęknięciu. To wygląda bardzo źle podczas codziennego noszenia. Wielu z nas trudno jest rozstać się ze swoją ulubioną parą sneakersów i mając to na uwadze pragniemy zaprezentować Wam kilka tricków na to, jak zapobiec żółknięciu swoich nowszych modeli. Oto kilka bardzo prostych czynności, które możemy wykonać:

1) Trzymajmy swoje białe sneakersy (takie jak Adidas Superstar czy Nike Air Force) w temperaturze pokojowej. Jeśli to możliwe, trzymajmy buty w ciemnym i chłodnym miejscu, oraz z dala od światła.

2) Możemy dodatkowo owinąć swoje buty w celofan lub ścisłą folię pakową. To pomoże im zachować swój pierwotny kolor, a dodatkowo ochroni je od zabrudzeń.

3) Wykorzystajmy worki do mrożonek i przechowujmy w nich swoje buty.  Co więcej, do wnętrza woreczka możemy także dodać kilka paczek krzemionki pochłaniającej wilgoć. Znajdziemy je w każdej nowo kupionej torebce czy portfelu skórzanym!

To tylko kilka wskazówek, które pomogą zapobiec żółknięciu i blaknięciu naszych sneakersów. Metody te okażą się bardziej lub mniej skuteczne w zależności od danego modelu buta i materiału, z jakiego został stworzony, jednak dla większości butów te metody okażą się bardzo pomocne.

air force

Related Posts